Jaké jsou hlavní přednosti generátorů Nitrogen?

Hlavní benefity generátorů Nitrogen

6 důvodů proč se rozhodnout pro generátor dusíku Nitrogen od SYSADVANCE

Nízký vzduchový faktor = nízká spotřeba vzduchu

Na generátorech Nitrogen jsou použity výhradně excelentní molekulární síta, které zajišťují co nejefektivněji separaci dusíku. Při čistotě 99,99% je na výrobu 1 Nm3 dusíku potřebné pouze 4,45Nm3 stlačeného vzduchu. Tento údaj přímo souvisí s výrobní cenou dusíku a ovlivňuje výrazně provozní náklady během užívání generátoru.


2315/5000
Úspora na instalaci s velkými modely

Modely generátorů Nitrogen nejsou jakkoli omezeny výrobní kapacitou. Není proto třeba instalovat několik menších generátorů, ale pouze jedno větší zařízení. Generátory o výkonech řádově nad 50 Nm3 / h jsou navíc konstruovány jako individuální výkonové modely a jsou vyrobeny přesně "na míru" požadovanou spotřebu dusíku.
Snížení provozních nákladů až o 20%

Díky kondenzační susicce Molekulární síta použitá na generátorech Nitrogen jsou extrémně odolná a umožňují použít stlačený vzduch zbavený vlhkosti na úroveň tlakového rosného bodu +3 ° C běžnou kondenzační sušičkou namísto požadavku na adsorpční sušičku. Adsorpční sušička je několikanásobně dražší než kondenzační a navíc spotřebuje běžně okolo 20% vstupního vzduchu na regeneraci výrobních věží, čímž rostou požadavky na velikost kompresoru a hlavně na cenu vyráběného dusíku.
Záruka 10 let na výkon generátoru

Akoi jediní na trhu poskytujeme záruku 10 let na výkonnost generátoru a to díky kvalitnímu molekulárnímu sítu a speciální konstrukci. Výrobní sloupce jsou vybaveny plochými víky, které umožňují při výrobě molekulární síto stlačit tak, aby při provozu nedocházelo k odírání granulí síta, vzniku prázdných míst a poklesu výkonu.
Úsporný VARIO PSA systém

Sysadvance jako první firma na trhu představila v roce 2015 úsporný systém VARIO PSA. Výroba dusíku generátorem závisí zejména na dvou faktorech - průtoku vzduchu a času kontaktu vzduchu s molekulárním sítem. Oba koeficienty jsou na běžných PSA generátorech pevně nastavené a v okamžiku, kdy je spotřeba dusíku nižší, dochází k jeho výrobě s vyšší čistotou, což vede ke zbytečnému růstu spotřeby vzduchu. Nový systém VARIO PSA umožňuje variabilně měnit dodávané množství o příslušné čistotě a ušetřit výrazně na spotřebě vzduchu v okamžicích, kdy je třeba méně dusíku.
Minimální údržba

Údržba na generátorech Nitrogen prakticky neexistuje. Všechny údržbářské úkony jsou omezeny na kontrolu čistoty, průtoku a těsnosti každých 6 měsíců. Molekulární síto je extrémně kvalitní a ve spojení s konstrukcí výrobních sloupců s plochými víky nedochází k jeho úbytku a potřebě ho měnit či doplňovat. Na generátorech Nitrogen jsou pouze značkové ventily ASCO nebo SMC s životností milionů pracovních cyklů tj. kolem 10 let

Přihlášení