Jaké využití má dusík v každodenním životě?

konzervování potravin

Dusík na balení potravin. N2 se používá k vytvoření modifikované atmosféry, kde se používá spolu s oxidem uhličitým na konzervaci čerstvých balených potravin tím, že chrání před oxidačním poškozením. Více informací o dusíku na balení potravin.
Využití plynného dusíku v lékařské oblasti

Farmacie

Dusík se ve farmaceutickém průmyslu ve velké míře používá. Ve skutečnosti je přítomen v každé hlavní farmakologické třídě léků, včetně antibiotik. Jak oxid dusný se používá jako anestetikum. Kryokonzervace kromě toho využívá dusík i na ochranu spermií, vajíček, krve a různých dalších biologických vzorků. Více informací o dusíku používaném v lékařském průmyslu.
Dusík ve stavebnictví

Výroba a stavebnictví

"Smršťovací tvarovka", která se dnes běžně používá, je, když se vnitřní část kovu ochladí pomocí tekutého dusíku, čímž se zmenší. Po vložení se teplota vrátí do normálu a kov se vrátí do své původní velikosti, čímž se dokonale přizpůsobí. Používá se také jako tekutý dusík při stavbě tunelů, kde je půda nasáklá vodou. Kapalný dusík se čerpá do země potrubím. Pokud se do půdy ukládá dusík, vypařuje se a vylučuje teplo z půdy a zamrzá. Více informací o použití dusíku ve výrobě.
Dusík v elektronice

elektronika

Používá se v procesorech počítačů, aby se zabránilo jejich zahřívání. Je široce používán v systémech potlačení požáru pro I.T. zařízení. Dusík se také používá v rentgenových detektorech.
Dusík v nerezavějící oceli

nerezová ocel

Dusík se používá jako proplachovací plyn v ocelářském průmyslu, chrání svarový šev, dokud nevychladne do té míry, že už nemůže nastat oxidace. Používá se také jako ochranný plyn pro zajištění technologických procesů proti oxidaci. Doposud byly průmyslové dodávky dusíku dodávané v lahvích nebo lahvích z jejich nejbližší dusíkové továrny. Výsledkem byly vysoké náklady a nejednotná čistota. Mít generátor dusíku na místě poskytuje nepřetržitou dodávku plynu se stejnou čistotou. Více o dusíku používaném při pájení.

Mít vlastní generátor dusíku vám umožňuje vytvářet si vlastní dusík, čímž eliminuje náklady na zpracování, doplňování a dodávání. Snadno se instalují a my vám můžeme poskytnout spolehlivý zdroj dusíku generovaného na požádání. Plně automatický generátor dusíku dodá vysoce čistý dusík.

Technologie PSA zaručuje vynikající návratnost investic.

Generátory dusíku se používají v různých laboratorních a průmyslových odvětvích včetně potravin a nápojů, farmaceutického průmyslu a letectví. Naše generátory plynného dusíku jsou malé, tiché a nabízejí okamžitý přístup k nově vyrobenému plynu.
AddThis Sharing Buttons
Share to Facebook
Share to TwitterShare to EmailShare to Pinterest
Odoslať spätnú väzbu
História
Uložené
Komunita

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení