Vše o dusíku

Dusík: Co je dusík?

Věděli jste, že většina vzduchu, který dýcháme, je dusík? Každý potřebuje kyslík, aby přežil, ale vzduch je 78% dusíku, pouze 21% kyslíku a malé množství dalších plynů. Ačkoliv lidské tělo tento dusík nepoužívá, je velmi užitečné pro různé průmyslové aplikace. Jednoduše řečeno, existuje snadno přístupný, neomezený zdroj dusíku, který vám může pomoci dosáhnout úrovně čistoty, kterou potřebujete, za zlomek vašich současných ročních nákladů na dusík.

Čtěte více...

Vlastnosti dusíku

Chemický prvek dusík je bezbarvý, dvouatomovou plyn bez chuti a zápachu. Za normálních podmínek je dusík chemicky neaktivní prvek. Za laboratorní teploty se dusík přímo slučuje pouze s lithiem za vzniku nitridu lithného Li3N, v elektrickém výboji reaguje za laboratorní teploty také s fluorem za vzniku fluoridu dusitý NF3, při zahřátí na teplotu pouhých 100 ° C reaguje s radiem za vzniku nitridu radnatého Ra3N2.

Čtěte více...

Výběr mezi PSA generátorem dusíku a membránovým generátorem dusíku

Pokud se rozhodujete při výběru mezi PSA generátorem dusíku a membránovým generátorem dusíku, viz následující údaje, které Vám pomohou se zorientovat v rozdílech a vybrat ten správný späsob výroby dusíku:

Čtěte více...

Požadavky na čistotu dusíku a vstupní vzduch

Je důležité pochopit, jaká čistota se vyžaduje pro aplikaci, aby se specificky vytvořil váš vlastní dusík. Existují však některé obecné požadavky týkající se nasávaného vzduchu. Před vstupem do generátoru dusíku musí být stlačený vzduch čistý a suchý, protože to má pozitivní vliv na kvalitu dusíku a zabraňuje poškození CMS vlhkostí.

Čtěte více...

Dusík: k čemu se používá dusík? Jaké je praktické použití plynného dusíku?

Jaké je praktické použití plynného dusíku? Protože dusík je inertní plyn, je vhodný pro různé aplikace v mnoha různých průmyslových odvětvích. Níže najdete některé typické průmyslové použití plynného dusíku.

Čtěte více...

Jak přepravit kapalný dusík?

Kapalný dusík se skladuje a přepravuje ve vakuových izolovaných nádobách. Jeho teplota je až -196 ° C a tlak při přepravě může být 1 až 18 bar. Pro tlak 1 bar je možné použít otevřené nádoby, ty jsou vhodné jen na skladování kapalného dusíku. Nádoby s tlakem vyšším než 1 bar jsou vždy uzavřeny a je to jediný typ nádob vhodný pro přepravu kapalného dusíku.

Čtěte více...

Jaká je cena tekutého dusíku? Kolik stojí kapalný dusík?

Kapalný dusík je dostupný po celé České republice. Podle lokality zákazníka se může lišit cena dopravy a podle objednaného množství i cena za samotný kapalný dusík. Základní cenu kapalného dusíku získáte zasláním poptávky.

Čtěte více...

Jaké je využití kapalného dusíku?

Využití kapalného dusíku je velmi rozmanité. Od potravinářského, elektrotechnického a chladicího průmyslu, přes medicínu, vědu a výzkum.

Čtěte více...

Kapalný dusík? Co je tekutý dusík?

Kapalný dusík Je chemicky stejný jako plynný dusík, ovšem ve formě kapaliny. Je kapalný i při normálním (atmosférickém) tlaku. Jeho teplota je - 196 ° C, za této teploty se také vaří a tedy i odpařuje. Při odpařování absorbuje velké množství tepla (- 420 kJ / kg). Jeho latentní teplo je 198.4 kJ / kg. Velmi rychle přenáší energii (teplo), tj. velmi rychle ochlazuje

Čtěte více...

Jak vyrobit kapalný dusík? Dá se vyrobit doma?

Kapalný dusík se vyrábí ve velkých kryogenních zařízeních dělících vzduch na jednotlivé části. Do nich vstupuje na začátku normální atmosférický vzduch, ten se vyčistí a následně stlačí. Pak se prudce zchladí a následně rozdělí frakcích destilací. Doma ho tímto způsobem není možné vyrobit.

Čtěte více...

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení